سفارش تبلیغ
صبا ویژن

خرید قهوه کلمبیا

خرید قهوه کلمبیا

در مقالات قبل حتما به عبارت قهوه عربیکا یا روبستا برخورد کرده اید. یا هنگام خرید قهوه از شما پرسیده می شود چه نوع قهوه ای دوست دارید.. یا شما به دلیل ظاهر یکسان قهوه، فکر کنید دانه های قهوه همگی از یک نوع هستند؛ و طعم های متفاوت قهوه به دلیل نوع روش دم آوری قهوه است.

باید بگوییم با اینکه روش دم آوری قهوه مهم است ولی دانه قهوه به صورت کلی به دو دسته عربیکا و روبستا تقسیم می شود. دانه های قهوه ی خوشمزه با ویژگی های کاملا متفاوت. اما قهوه عربیکا به دلیل داشتن طعم ملایم تر از قهوه روبستا طرفداران بیشتری دارد.

یکی از مهترین کشورهایی هم که این نوع قهوه را تولید می کند، کشور کلمیبا می باشد. قهوه عربیکای کلمبیا محبوب ترین قهوه عربیکا می باشد. 

قهوه کلمبیا چیست

کشور کلمبیا یکی از کشورهای مهم قاره آمریکای جنوبی می باشد. شرایط آب و هوایی این کشور باعث شده بستر فوق العاده خوبی برای کشت درخت قهوه به وجود آید. به حدی که 12% از قهوه تولید شده در جهان متعلق به کشور کلمبیا می باشد. همچنین این کشور بعد از برزیل و ویتنام در رده سوم تولید قهوه در جهان قرار گرفته است.

نکته: برای درست کردن قهوه با انواع قهوه ساز، میتوان قهوه کلمبیا را به صورت تنها استفاده کرد. یا ترکیب با قهوه کافئین بالا مانند روبستا.

تقریبا در سرتاسر کلمبیا قهوه کشت می شود، به همین دلیل مناطق کشت قهوه در کلمبیا به سه دسته اصلیه منطقه شمالی، منطقه مرکزی و منطقه جنوبی تقسیم می شود. در  همه این مناطق قهوه عربیکا کشت می شود که مهمترین و مرغوب ترین آنها عبارتند از:

  • مدلین (medellin)
  • آرمنیا (Armenia)
  • منیزالس (Manizales)

source: خرید قهوه کلمبیا